Jõhvi sport
JÕHVISPORT SPORDIKOOL SPORDIKESKUS

SPORDIKOOLI KALENDER

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Uudised

Korvpall: Naiste meistriliiga mäng: 15 aastat hiljem

Teisipäeval, 22. veebruaril kell 18.30 toimub Jõhvi spordihallis Eesti naiste korvpalli meistriliiga matš - üle 14 aasta esimest korda Ida-Virumaal. Mäng korraldatakse Jõhvis elava korvpallilegendi Mai-Maret Višnjova-Otsa juubeli auks.

 

Vaatajate ja uute potentsiaalsete sportlaste ligimeelitamiseks korraldatakse Jõhvi spordikooli eestvedamisel tuleval teisipäeval naiste korvpalli meistriliiga mäng, millest võtavad osa kaks pealinna võistkonda: meistrivõistluste liidernaiskond Eclex mängib tabeliarvestuses neljanda (kokku 5 naiskonda - A.F.) NikeWomeniga.

Viimati kohtusid naiste meistrivõistluste kõrgema liiga naiskonnad Ida-Virumaa korvpalliplatsidel üle 14 aasta tagasi, täpsemalt 11. jaanuaril 1997, mil Kohtla-Järve Kiviter kaotas tulevasele esikohaomanikule - Tallinna pedagoogilise ülikooli võistkonnale (50:99).

"Skoori vaadates näib, nagu oleks mäng käinud ainult ühte väravasse, aga tegelikult oli teie võistkonna vastu mängida alati raske - see on mul kindlalt meeles. Vene neiud on alati olnud järeleandmatud ja mänginud üpris karmi mängu," meenutas üks tollasest kohtumisest osavõtnu Janne Rits, kes astub teisipäeval väljakule NikeWomeni koosseisus. "Teisipäevast loodan väga huvitavat kohtumist. Üsna hiljuti käisin koos oma õpilastega Jõhvis ja olin hämmastunud, kui hea saal teil siin on. See on fantastiline! Mulle näib, et sellest tuleb väga huvitav üritus."

14 aasta tagusest Kohtla-Järvel peetud matšist võtsid Kiviteri koosseisus osa Inga Babarova, Natalja Jegorova, Inna Kornilova, Jelena Lukjantšik, Ilona Piir, Jekaterina Podlobošnikova, Olga Polujanenkova, Jelena Sizova, Natalja Timošina ja Natalja Tšesnokova.

Väljakul ka üks Ida-Viru mängija

Teisipäeval tuleb väljakule ka üks idavirulane, sest Eclexi esiviisikusse kuulub reeglina Ida-Virumaa parim korvpallur, 19aastane Anastassia Ptitsõna. Ta alustas oma korvpallurikarjääri Narva Paemurru spordikoolist ja on mitmel hooajal kuulunud Eesti noortekoondisesse.

"Praegu ei ole Ida-Viru naiste korvpallil kõige paremad ajad. Ainult Narvas töötab veel üks treener ja see on kõik. Teisipäevast mängu võib nimetada heaks viisiks, kuidas äratada tüdrukutes korvpalli vastu tähelepanu ja võimalik, et ka taastada endine huvi naiste korvpalli vastu, kuid need eesmärgid vajavad tõsist rahalist toetust," arvab palju aastaid naiskondi juhtinud treener Igor Pugatšov. "Erinevus meeste korvpallist on ka selles, et siin tuleb naiskonnaga töötada palju aastaid, nullist alustades. Meistriliigani jõudmiseks kulus meie võistkonnal 10-15 aastat. Korvpall on üks keerukamaid võistkondlikke spordialasid, mis nõuab füüsilist vormi ja reeglite tundmist. Samas on see väga huvitav." Pugatšovi sõnul ei võimalda treeneritöö graafik tal mängu vaatama tulla, kuigi tahtmine on suur: "Olen sellest kaua aega eemal olnud, ometi tahaks väga näha, kuidas on naiste korvpall selle ajaga muutunud."

Pilet on soodne

Kui neidude korvpallis Eesti meistrivõistlustel Ida-Virumaa sel hooajal esindatud ei olnud, siis harrastajate ja koolispordi tasandil mängivad neiud maakonnas korvpalli eri kohtades ning Eesti valdade talimängudel olid korvpallinaiskonnaga esindatud koguni kolm valda: Toila, Jõhvi ja Mäetaguse. Kõikidele neile ja teistele korvpallihuvilistele mõeldes on pileti hind hoitud väga madal - sissepääs maksab noortele ja pensionäridele 1 euro ning teistele 1,6 eurot. Lisaks loositakse pileti ostnud pealtvaatajate vahel välja auhindu. Pärast naiste korvpalli saab veel vaadata Ida-Virumaa meeste korvpallimeistrivõistluste kohtumist, kus vastamisi on Viru JVP ja Sillamäe Kalev.

Naiste korvpalli meistriliiga kohtumisel nädal aega hiljem on aga maakonna korvpallisõpru ootamas selle kevade maiuspala, kuna 1. märtsil kell 19 kohtuvad Jõhvi spordihallis Tallinna BC Kalev/Cramo ja Valga/CKE Inkasso.

Üritused "Tipp-pallimängud Ida-Virumaale" said teatavasti Jõhvi spordihallis alguse 30. märtsil, kui meeste võrkpalli meistrisarjas pidasid Rakvere ja Pärnu maha ülipõneva viiegeimilise kohtumise. Kuna nii valgusküllane saal kui ka asjatundlike pealtvaatajate tuline kaasaelamine "koduvõistkond" Rakverele väga meeldisid, siis on korraldajatel ka tulevikus loota tippvõrkpalli tulemist Jõhvi.

ALEKSEI FJODOROV
PõhjarannikJõhvi spordiportaal | Jõhvi spordikool